Kiralama Şartları

 

Araç Kiralama Şartları ve Sorumluluklar;

 

Kiralamış olduğunuz  aracı sadece sözleşme üzerinde belirtilen kişi yada kişiler kullanabilir. Kontratta belirtilmemiş olduğunuz  üçüncü şahısların aracı kullanmaları halinde meydana gelen kaza yada hasar durumunda kesinlikle hasar güvencesi geçerli olmayacaktır. Araçlarımızı kiralayan müşterimiz dışında kullanabilecek şahıslar ek sürücü bedelini karşılamak zorundadır.Kiralık Araçlarımızı kullanabilecek şahıs yada şahıslardan en ay iki yıllık sürücü belgesi ve 22 yaş zorunluluğu talep etmekteyiz.

 

Ek Sürücü Şartları

 

Araçların 3.şahıslarca kullanımı, Arsis Araç Kiralama yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Kiralayan, Kiralık aracı aşağıda belirtilen maddelerde kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.a.) T.C. kanunlarınca taşınması suç sayılan her türlü eşyanın taşınması ve diğer gayri kanuni işlerde,

b.) Başka bir aracı veya romorkü çekmekte veya itmekte

c.) Yarış hız tayini, ralli, denemeler, motorlu sporlarda

d.) Normal trafiğe kapalı ve uygun olmayan yollarda

e.) Trafik kuralları tarafından saptanmış yolcu sayısının üstünde yolcu ve her ne şekilde olursa olsun bagaj dışı yük ve patlayıcı, parlayıcı maddeler taşınmasında,

f.) Alkol ve uyuşturucu maddelerin etkisi altında,

g.) Ödeme şekli ne olursa olsun, ivaz karşılığında, yolcu ve mal taşımada

 

Kiralama Şartları

 

Araçlarımızın kiralama süreleri asgari 24 saat yani bir gündür.Haftasonu kiralamarı en az 2 gün olarak belirlenmektedir.Aylık kiralamarımız ise 30 gün ve üzeri için geçerli olacaktır.

 

Araç Teslim Şartları

 

Arsis Vip Transfer Rent A Car firmasından Kiralamış olduğunuz  aracı firmamızın faaliyet gösterdiği her ilde teslim alabilir yada teslim edebilirsiniz.

 

Kiralamalarda Geç veya Erken İade Şartları

 

 Araçlarımızın sözleşmesinde belirtmiş olduğunuz  iade vaktinden daha sonra dönüş yapıldığında, iki saate kadar olan gecikmeler için önceden haber verildiği taktirde ekstra ücret talep edilmez.İki saat yada daha fazla gecikmeler için günlük kiralama bedelinin %50 kadarı tahsil edilecektir.Araçlarımızı Kiralayan müşterilerimiz Arsis Araç Kiralama firmasına haber vermeksizin gününü uzatamaz.Arsis Araç Kiralama kiralanan aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.Kiralama sözleşmesinde belirtilmiş olan teslim vaktinden erken gelen kiralamış olduğunuz araçlarımız için saat ücret iadesi yapılmaz. 

 

Trafik Cezaları

 

Kiralama yapmış olduğunuz andan itaberen  her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar aracı kiralayan müşterimizin sorumluluğu altındadır.Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilecektir.Müşteri adına Arsis Rent A Car firması tarafından ödenen trafik cezalarında kesinlikle hizmet bedeli talep edilmez sadece ceza tutarının güncel tutarı talep edilecektir. 

 

Kilometre Sınır Koşulları

 

Kiralamış olduğunuz araç yada araçlarımızın günlük veya aylık kiralama bazında kilometre limit ve kilometre aşımında  kilometre başına yansayacak tutat 0,78 Try olacaktır.

 

Ödeme Şartları

 

Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Gerçekleşecek kiralamalarda Arsis Rent A Car Kiralama şartları geçerli olacaktır. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişiye kiralama yapılır. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılmaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir.

Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2000 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır.

 

Rezervasyon İptal veya Değişikliği

 

Ön ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında kiralama ücretinden %30 kesinti yaparak kalanı Arsis Rent A Car firması  tarafından iade edilecektir.

Ön ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilemez.

 

Yurtdışı Çıkışı

 

Kiralamış olduğunuz araçlarımızla  Türkiye sınırları dışına kesinlikle çıkılamaz.

 

Sigorta 

 

Tüm araçlarımız  Full Rent A Car kaskoludur. Sitemizde belirtilen fiyatlara Kasko ücreti dahildir.