İstanbul Günlük Turlar


İstanbul Günlük Şehiriçi Turları

 

Adına şiirler, şarkılar yazılan ve asır boyunca önemli bir merkez olabilmeyi başaran kaç kent var dünyada. Şüphesiz ki; İstanbul gerek coğrafi konumu, gelişmiş sanayiisi ve İstanbul'un tarihi öneminden dolayı Türkiye'nin tüm yıl boyunca en fazla ziyaretçi akınına uğradığı kenttir. Oldukça ziyaretçi akınına uğrayan İstanbul'da günübirlik gezileriniz için çok fazla alternatif bulabileceksiniz. İstanbul tanıtım videosu ve bloglarında göreceğiniz İstanbul'un bir kaç önemli gezi durağını sizler için derledik.

Taksim Meydanı: İstanbul'un kalbi olsaydı emin olun Taksim Meydanında atardı.İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Taksim Meydanı çevresinde bulunan lokanta, Oteller, Mağazalar ve eğlence merkezleri ile İstanbul'un en fazla uğrak noktasıdır.

 

Ayasofya Camii Müzesi: Sınırsızlığı ve görkemiyle apaçık İstanbul'un Tarihini yerli  ve yabancı tatilcilere  sunan Ayasofya Müzesi; görmek için mutlaka vakit ayrılması gereken mekanlardan biridir. Bizans İmparatoru 1. Jüstinyen tarafından yaptırılmış daha sonra ise Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş olan Ayasofya tarihi hissetmek, şahit olmak isteyen bir çok turisti ağırlamaktadır.

Sultan Ahmet Camii : Yeşil ve Mavi İznik çinileri ile Sultan Ahmet tarafından yaptırılan ve görüntüsü için yabancı turistlerin ''Blue Mosque'' olarak adlandırılan bu görkemli eser ayrıca Türkiye'nin ilk altı minareli camii olma özelliği de taşımaktadır.İstanbul'un mutlaka görülmesi gereken mekanları  arasında yer alan Sultan Ahmet Camii, çok fazla ziyaretçi ağırlamaktadır.

 

Kız Kulesi: Adı efsanelere karışmış İstanbul Boğazı açıklarında yer alan küçük bir adacık üzerinde konumlanmış İstanbul sembol yapılarından bir tanesidir.Hakkında bir kaç rivayetler ve efsaneler bulunan Kız Kulesi, İstanbul tatiliniz için görülesi mekanlardandır.

Arsis Vip Firması olarak İstanbul günlük ziyaretlerinizi bir kaç başlık altında topladık. Ayrıca firmamız bünyesinde havalimanı transferleri, şöförlü araç kiralama, villa kiralama, yat kiralama ve günübirlik tur hizmetleri dışında siz misafirlerimize rehber ve rehberlik hizmetide sunmaktayız.

İstanbul Şehiriçi Günlük Tur Hizmetlerimiz;

 

* Klasik İstanbul Günlük Gezi Turları;

* Günübirlik Haliç Turu;

* İstanbul Gece Turları;

* Asya ve Kızkulesi Turları;

* Boğaz ve Asya Turu;

* Günbirlik Boğaz Turları;

* Adalar Turu;

* İstanbul Helikopter Turları;

 

İstanbul ve İstanbul'un tatil beldelerinde şöförsüz araç taleplerinizi en uygun fiyatlarla karşılamaktayız. Detaylı bilgiyi çağrı merkezi yetkililerimizden alabilirsiniz.