Çanakkale Günlük Turlar


Çanakkale Günlük Gezi Turları

 

Çanakkale, üzerinde asırlarca süren uygarlık izleri taşıması nedeniyle adeta bir açık hava müzesidir. Çok önemli tarihi efsanelere dayanan Çanakkale tarihi, Truva savaşından Çanakkale savaşına kadar, birçok dünyaca bilinen önemli mücadelelerin yaşandığı kent, manevi açıdan değerli bir kenttir. Oldukça fazla ziyaretçi akınına uğrayan Çanakkale'de günübirlik gezileriniz için çok fazla alternatif bulabileceksiniz. Çanakkale tanıtım videosu ve bloglarında göreceğiniz Çanakkale'nin bir kaç önemli gezi durağını sizler için derledik.

 Assos (Behram): Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde bulunan Assos Behram Köyü ile beraberdir.Antik çağın önemli merkezlerinden bir tanesi olan Assos,bir volkanik dağın yamacında ve andezit kayalıkları üzerine kurulmuştur.Roma İmparatorluğu'nun egemenliği altına girmiş olduğu dönemlerde ise dünyanın en önemli kültür ve ticaret merkezi olmuştur.

Çanakkale Şehitler Abidesi: Çanakkale’nin Truva Atı ile beraber simgesi haline gelen anıt, şanına yakışır bir biçimde inşa edilmiştir.Metrekareye binlerce merminin düştüğü Türk ırkının şanını tüm dünyaya ıspat eden 250 bin civarında Çanakkale şehitlerimizi simgeleyen anıtların en görkemlisidir.

Truva Antik Kenti: Dünyaca bilinen Truva Antik Kenti, 5.000 yılı aşan Çanakkale tarihi ile dikkat çekmektedir. Çanakkale Tarihinin en önemli bölgesi olan Truva Antik Kenti,Çanakkale'nin Tevfikiye Köyündedir.Bölgede onlarca uygarlık hüküm sürmüş, dünyanın antik dönemdeki en gelişmiş medeniyetleri karşı karşıya gelmiştir.

Arsis Vip Firması olarak Çanakkale günlük ziyaretlerinizi bir kaç başlık altında topladık. Ayrıca firmamız bünyesinde havalimanı transferleri, şöförlü araç kiralama, villa kiralama ve günübirlik tur hizmetleri dışında siz misafirlerimize rehber ve rehberlik hizmetide sunmaktayız.

Çanakkale Günlük Tur Hizmetlerimiz;

 

* Çanakkale Şehiriçi Günlük Gezi Turları;

* Çanakkale Şehitlik - Gelibolu Günübirlik Turlar;

* Truva - Kaz Dağları - Assos Günlük Turları;

* Truva - Bozcaada Günlük Turları;

* Gökçeada Günübirlik Turları; 

Çanakkale ve Çanakkale'nin ilçelerinde şöförsüz araç taleplerinizi en uygun fiyatlarla karşılamaktayız. Detaylı bilgiyi çağrı merkezi yetkililerimizden alabilirsiniz.