Bursa Günlük Turlar


Bursa Şehiriçi Günlük Turlar

 

Şüphesiz ki; Bursa gerek coğrafi konumu,gelişmiş sanayiisi ve Bursa'nın tarihi öneminden dolayı Türkiye'nin tüm yıl boyunca ziyaretçi akınına uğradığı ender illerden bir tanesidir.Gerek yaz turizmi gerekse kış turizmi için oldukça rağbet gören Bursa ilimiz İstanbul'a da komşu olmasından dolayı daha fazla popülarite kazanmaktadır.Oldukça ziyaretçi akınına uğrayan Bursa da günübirlik gezileriniz için çok fazla alternatif bulabileceksiniz.Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz Bursa ilimizde şehir merkezinden sadece 20 dakikalık bir sürüş mesafesinden sonra denizede ulaşabileceksiniz.Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu doğru atılımlar sayesinde Bursa'nın Tarihi yerleri,denizi,doğası ve Termal suları daha da önem kazanmıştır.Arsis Bursa Günlük Tur Firması olarak Çok fazla alternatifin olduğu kentimizi ziyarete geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken bir kaç önemli merkezi sizler için seçtik.

Uludağ: Tartışmasız Türkiye'nin en çok tercih edilen kayak merkezi olma özelliğini taşımaktadır.Bursa ilinin en fazla ziyeretçisine ev sahipliği yapan bölgesi olan Uludağ;kış aylarından farklı olarak Yaz aylarında da doğal güzellikleriyle ziyeretçilerine görsel şölen sunmaktadır.

 

İznik: Bursa ilinin ilk yerleşim merkezlerinden olan İznik Mitolojiyede konu olmuştur.Şarap tanrısı Dionysos'un şehri olan İznik'te tarih ve doğal güzellikleri iç içe bulabileceksiniz.

 

Tophane: Bursa ilinin tartışmasız simge yapılarından olan Tophane;tarihi yerleri,doğası ve konumu itibarıyla dünyaca ünlü şair ve yazarlara da ilham kaynağı olmuştur.

Mudanya-Trilye: Bursa merkeze en yakın sahil şeridi olan Mudanya; İstanbul Bursa ulaşımı açısındanda oldukça önemli bir merkezdir.Son derece kaliteli Balık restaurantlarına,kafe ve çay bahçelerine ev sahipliği yapan Mudanya özellikle Bursa halkının haftasonları tercih ettiği bir ilçesidir.Tabii ki; Mudanya gelmişken Mudanya ilçesine bağlı olan eski bir rum köyü olan Trilye - Zeytinbağı köyünü görmeden dönmek olmaz.Dünyanın en lezzetli zeytinini yetiştiren Trilye kasabası buram buram tarih yolculuğu yapabileceğiniz şık restaurantlarında zaman geçirebileceğiniz iyi bir ziyaret noktası olacaktır.

Cumalıkızık: Osmanlı İmparatorluğunun mimari yapısını en iyi gözlemleyebileceğiniz ve sıklıkla dizi ve film setlerine ev sahipliği yapan Cumalıkızık Köyü;Bursa seyahatiniz için görülmeden dönülmeyecek lokasyonların başında gelmektedir.

 

İnegöl-Oylat: Bursa'nın İnegöl ilçesinde bulunan Oylat kaplıcaları;şifalı suların yemyeşil bir doğa ile buluştuğu bir lokasyondadır.Bursa termal turizminde önemli merkezlerinden olan Oylat kaplıcaları görülmeye değer bir güzellik.

Bursa'nın Tarihi Yerleri;

Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış olan Bursa gezip görülmesi gereken oldukça fazla tarihi yerleri içinde bulunmaktadır. Ulucamii, Arap Şükrü Sokağı, Irgandı Köprüsü, Yeşil Turbe, Emirsultan Türbesi, Kozahan, Prinçhan,  Emirbey Han bunlardan bir kaçtanesi, Bursa'nın tarihi yerleri dışında  İnkiya Çınarı, Ağlayan Çınar, Bursa Botanik Parkı, Misi köyü, Kestel Şelalesi, Gölyazı Köyü ve Kemalpaşa Şelalesi'de görülmeye değer turistik merkezlerdendir.

Arsis Vip Firması olarak Bursa günlük ziyaretlerinizi bir kaç başlık altında topladık. Ayrıca firmamız bünyesinde havalimanı transferleri, şöförlü araç kiralama, villa kiralama, yat kiralama ve günübirlik tur hizmetleri dışında siz misafirlerimize rehber ve rehberlik hizmetide sunmaktayız.

Bursa Şehiriçi Günlük Tur Hizmetlerimiz;

 

* Bursa Trilye  (Mudanya - Trilye)  Günlük Tur;    

* Kemalpaşa Şelale ( Kemalpaşa - Gölyazı) Günlük Tur;       

* Bursa İnegöl Oylat Kaplıcaları  Günlük Tur;

* Bursa Uludağ  (Uludağ - İnkaya Çınarı) Günlük Tur;      

* Kestel Şelale Kestel - Cumalıkızık Köyü) Günlük Tur;

* Misi Turu   Misi Köyü - Doğanca Barajı) Günlük Tur;

* Bursa şehiriçi Günlük Turları;

Şöförsüz araç taleplerinizi en uygun fiyatlarla karşılamaktayız. Detaylı bilgiyi çağrı merkezi yetkililerimizden alabilirsiniz.